Ohlédnutí za uplynulými SDM v ČB

23. října 2009 v 14:18 | JN
Pokud se chcete dočíst něco o tom, jak probíhaly podzimní seniorátní dny mládeže v Č. Budějovicích, čtěte dále. Něco málo jsem se pokusila sepsat. JNV pátek 16.10.2009 jsme se sjeli na další seniorátní dny mládeže, které se tentokrát konaly v Českých Budějovicích. Tyto seniorátní dny jsme zahájili takovou trochu netradiční večeří. Netradiční v tom smyslu, že si nikdo nic sám nesměl vzít ze stolu a musel vždy někoho požádat. "Jardo, prosím tě, podáš mi chleba?" "Marie, prosím tě, namažeš mi tento chleba sýrem?" "Joeli, prosím tě, dáš mi na tento můj namazaný chleba rajče a okurku?" - tyto a podobné otázky a prosby padaly pořád dokola. Účelem bylo se seznámit s těmi, co třeba přijeli na seniorátky poprvé, jako hosté apod. Prostě seznamovací hra a večeře dohromady. Po večeři jsme se vydali na noční hru po Č. Budějovicích, kterou připravil Martin Klewar. Rozdělili jsme se na dvě družstva (pejsci a kočičky), dostali jsme mapu, kde byla zakreslena místa, kde máme hledat jednotlivé indicie a vypravili jsme se za pátráním po oněch indiciích. Když jsme měli všechny indicie zapsané, došli jsme zpět do kostela a měli přijít na správné slovo, které bylo klíčem k pokladu. A tady nastává chvíle napětí. Naše (kočičky) klíčové slovo, na kterém jsme se shodli, bylo maska. Takže bychom měli zatahat za provázek s LICHÝ. Je to ale správně? Co když ne a budeme celí mokří? Taháme tedy všichni za provázek. A padají na nás čokoládové penízky. Super. Myslím, že můžu říct snad za všechny, kteří se této noční hry zúčastnili (aspoň tedy podle těch pár ohlasů, které se ke mne donesly), že to byla super hra (ani nám nevadilo, že jsme chodili po ČB v dešti ). Takže ještě jednou velké dík Martinovi. Po této noční bojovce, jsme se ještě ztišili k závěrečné pobožnosti a pak již byla tzv. volná zábava. Někteří hráli stolní hry, někteří se koukali na film, někteří šli třeba již spát...

Druhý den ráno po snídani (už jsme si ze stolu mohli brát vše sami) začala hlavní přenáška týkající se Image, kterou si pro nás připravil Miki. Dozvěděli jsme se, co jsou subkultury, proč je kdo vyhledává, o jejich střídání a znacích. V takové té praktičtější části pak Miki představil některé kontkrétní subkultury - skins, squatting a jelikož jsme před oběděm již nestihli freetekno a byl o něj ještě též velký zájem, věnovali jsme tomuto programu ještě i čas poobědní. V cca 15:00 nás Miki musel společně ještě s naší novou farářkou mládeže (ano, přijela se za námi podívat i Marie Medková) již opustit. My jsme se rozhodli místo výtvarné dílny se jít aspoň na chvíli projít na čerstvý vzduch. Před večeří měla být interaktivní dílna-hra, kterou vymyslel Honza M., ale nakonec se nemohl zúčastnit těchto seniorátek a proto jsme to museli zvládnout bez něj. Nevím, jak se to nakonec povedlo, jak se líbilo (nemohu hodnotit), myslím ale, že jsme si užili i hodně srandy. Asi by to bylo sice trochu jiné, když by to vedl přímo Honza, ale... Po večeři se mělo konat Casino, ale pro malou účast na těchto SDM se nakonec odložilo. Místo toho jsme se všichni před spaním podívali na film.

V neděli se pak tyto seniorátní dny mládeže zakončily jako obvykle nedělními bohoslužbami s VP, do kterých jsme se jako tradičně alespoň trochu aktivněji zapojili i my všichni mládežníci.

Závěrem snad shrnutí mých dojmů ze seniorátek. Myslím, že i přes velmi nízký počet zúčastněných jsme si víkend užili. I taková "rodinná" atmosféra má co do sebe. Ale zase na druhou stranu mě docela mrzí, že nás nebylo více. Hlavně vůči hlavnímu přednášejícímu (jakože když už se nějaký domluví a pak je to přenáška jen pro pár lidí) a taky tomu Casinu. Doufejme, že na jarní seniorátní dny mládeže se nás sejde zase o něco více.

Na úplný závěr bych se chtěla omluvit, že jsem text neproložila i pár fotkama, ale chtěla jsem (zmenšovat fotky již umím), ale nevím proč mi to sem nejde uložit. Ale slibuji, že co nejdříve dám vědět link na těch pár mých fotek, kde si je budete moci prohlédnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AcoomykeryVece AcoomykeryVece | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 21:37 | Reagovat

The ED as a result of that surgery may be either temporary or permanent.  He is content, as well as the opposite of what we think senior years has in store for us.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama